Rod end GEG GEG015-ES-2RS
Part number : GEG015-ES-2RS
GEN
Description
The Rod End Geg known as GEG015-ES-2RS Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 16 mm.
  10 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-30 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-30
Rod end GEG - GEG017-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GEG GEG017-ES-2RS
Deep groove ball bearing - 61908-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 61908-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    GEG
  • WEIGHT
    44  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description