Rod end GEG GE45-HO-2RS-DURBAL
Part number : GE45-HO-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Geg known as GE45-HO-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 68 mm and a thickness of 25 mm.
  Arrive dans 5 jours (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-8X18X5-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-8X18X5-PU94
Bearing inner race - IR60-70-25 GEN
BEARING INNER RACE IR60-70-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    GEG
  • WEIGHT
    430  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description