Rod end GEG GE12-LO-DURBAL
Part number : GE12-LO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Geg known as GE12-LO-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • TYPE
    GEG
  • WEIGHT
    17  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description