Rod end GEEW DGE40-ES-DURBAL
Part number : DGE40-ES-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Geew known as DGE40-ES-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 62 mm and a thickness of 22 mm.
  26 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-62 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-62
2 2
Anti-vibration mount FF - FF4030-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT FF FF4030-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • TYPE
    GEEW
  • WEIGHT
    308  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description