Rod end GEEW DGE25-ES-2RS-DURBAL
Part number : DGE25-DO-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Geew known as DGE25-ES-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 16 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30207 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30207
Internal circlip - CIRCLIP-INT-42 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-42
Rod end GE - DGE30-ES-2RS-DURBAL DURBAL
Waterproof
ROD END GE DGE30-ES-2RS-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    GEEW
  • WEIGHT
    110  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description