Rod end GE SI15-ES-2RS-DURBAL
Part number : SI15-ES-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as SI15-ES-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 40 mm and a thickness of 12 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2212 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2212
Rod end GE - GE15-C GEN
ROD END GE GE15-C
PAP bush - PAP2550-P10 GEN
PAP BUSH PAP2550-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    180  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description