Rod end GE SB55A-IKO
Part number : SB55A-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as SB55A-IKO IKO has an inside diameter of 55 mm, an outside diameter of 90 mm and a thickness of 47 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    47  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1272  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description