Rod end GE POS10-DURBAL
Part number : POS10-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as POS10-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 14 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end TSM - POS10-ECL GEN
ROD END TSM POS10-ECL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    55  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description