Rod end GE PHS10-EC-IKO
Part number : PHS10-EC-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as PHS10-EC-IKO IKO has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 10.5 mm.
  40 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1010 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1010
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    10.5  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    72  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description