Rod end GE PF15-00-501-DURBAL
Part number : PF15-00-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as PF15-00-501-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 40 mm and a thickness of 16.5 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    140  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description