Rod end GE GF40-DO-DURBAL
Part number : GF40-DO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GF40-DO-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 100 mm and a thickness of 35 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end TPN - GF40-DO-DUNLOP DUNLOP
ROD END TPN GF40-DO-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    2400  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description