Rod end GE GEH30-ES-2RS-SKF
Part number : GEH30-ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GEH30-ES-2RS-SKF SKF has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 32 mm.
  17 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM14-SKF SKF
LOCK NUT KM14-SKF
Tapered roller bearing - 33014-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 33014-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    350  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description