Rod end GE GEH30-ES-2RS-DUNLOP
Part number : GEH30-ES-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GEH30-ES-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 32 mm.
  42 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-55 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-55
2 2
O-Ring seal - OR-6X2-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-6X2-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    293  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description