Rod end GE GEH25-ES-2RS-DUNLOP
Part number : GEH25-ES-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GEH25-ES-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 47 mm and a thickness of 18 mm.
  16 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1010 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1010
Rod end GE - DGE30-ES-2RS-DURBAL DURBAL
Waterproof
ROD END GE DGE30-ES-2RS-DURBAL
Oil filled plain bronze bush - AS122525 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AS122525
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    196  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description