Rod end GE GEH20C-SKF
Part number : GEH20C-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GEH20C-SKF SKF has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (16 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    150  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description