Rod end GE GEH20-ES-DUNLOP
Part number : GEH20-ES-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GEH20-ES-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 16 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-SKF
PAP bush - PAP1225-P10 GEN
PAP BUSH PAP1225-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    155  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description