Rod end GE GE90-UK-2RS-DUNLOP
Part number : GE90-UK-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE90-UK-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 90 mm, an outside diameter of 60 mm and a thickness of 50 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    2756  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description