Rod end GE GE70-ES-2RS-DUNLOP
Part number : GE70-ES-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE70-ES-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 105 mm and a thickness of 49 mm.
  13 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM06 GEN
LOCK NUT KM06
Rotary shaft seal - CK-20X35X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL CK-20X35X8-FPM
Rod end GE - GE60-ES-2RS-DUNLOP DUNLOP
Waterproof
ROD END GE GE60-ES-2RS-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    49  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1530  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description