Rod end GE GE63-LO-DURBAL
Part number : GE63-LO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GE63-LO-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 63 mm, an outside diameter of 95 mm and a thickness of 36 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-55X75X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-55X75X10-NBR
Rod end GEEW - GE120-ES-DURBAL DURBAL
ROD END GEEW GE120-ES-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1256  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description