Rod end GE GE60GS-2RS-IKO
Part number : GE60GS-2RS-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as GE60GS-2RS-IKO IKO has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 105 mm and a thickness of 63 mm.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30210 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30210
Rod end GE - GE20-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE20-ES-2RS
PAP bush - PAP5040-P20 GEN
PAP BUSH PAP5040-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    63  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    2083  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description