Rod end GE GE60-FW-2RS-DUNLOP
Part number : GE60-FW-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE60-FW-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 63 mm and a thickness of 40 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    63  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    2096  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description