Rod end GE GE50EC-2RS-IKO
Part number : GE50EC-2RS-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as GE50EC-2RS-IKO IKO has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 35 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE22-PW-DURBAL DURBAL
ROD END GE GE22-PW-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    556  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description