Rod end GE GE50-TXE-2LS-SKF
Part number : GE50-TXE-2LS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE50-TXE-2LS-SKF SKF has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 35 mm.
  30 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-75 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-75
Linear ball bearing - KB50100-PP GEN
LINEAR BALL BEARING KB50100-PP
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    539  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description