Rod end GE GE50-ES-2RS-DURBAL
Part number : GE50-ES-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GE50-ES-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 35 mm.
  16 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-75 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-75
Rod end GE - GE50-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE50-ES-2RS
Tapered roller bearing - 32014X-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32014X-TIMKEN
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    540  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description