Rod end GE GE40-DO-2RS-INA
Part number : GE40-DO-2RS-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE40-DO-2RS-INA INA has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 62 mm and a thickness of 28 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP4050-P20 GEN
PAP BUSH PAP4050-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    313  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description