Rod end GE GE35-UK-2RS-DUNLOP
Part number : GE35-UK-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE35-UK-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 35 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 25 mm.
  22 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - US207-G2-SNR SNR
REPLACEMENT INSERT US207-G2-SNR
Rod end GE - GE25-UK-2RS-DURBAL DURBAL
Waterproof
ROD END GE GE25-UK-2RS-DURBAL
Lock nut - KM17 GEN
LOCK NUT KM17
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    228  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description