Rod end GE GE35-TXG3E-2LS-SKF
Part number : GE35-TXG3E-2LS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE35-TXG3E-2LS-SKF SKF has an inside diameter of 35 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 25 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RDI-40X50X7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RDI-40X50X7-NBR90
Rod end GE - GE45EC-2RS-IKO IKO
Waterproof
ROD END GE GE45EC-2RS-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    218  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description