Rod end GE GE35-HO-2RS
Part number : GE35-HO-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE35-HO-2RS Generic has an inside diameter of 35 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    240  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description