Rod end GE GE25GS-2RS-IKO
Part number : GE25GS-2RS-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as GE25GS-2RS-IKO IKO has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 47 mm and a thickness of 28 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Axial needle roller - AXK6085 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK6085
Thrust washer - AS6085 GEN
THRUST WASHER AS6085
Rod end GEG - DGEG20-ES-2RS-DURBAL DURBAL
Waterproof
ROD END GEG DGEG20-ES-2RS-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    191  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description