Rod end GE GE25-FW-DUNLOP
Part number : GE25-FW-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE25-FW-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 18 mm.
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-47 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-47
Housed bearing - 2 bolts - UCPA207 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCPA207
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    206  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description