Rod end GE GE25-FO-2RS
Part number : GE25-FO-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE25-FO-2RS Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 47 mm and a thickness of 18 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    180  G
  • LUBRICATION
    NA
  • DYNAMIC LOAD
    62.3  KN
  • STATIC LOAD
    311  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description