Rod end GE GE18-PB-DURBAL
Part number : GE18-PB-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GE18-PB-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 35 mm and a thickness of 16.5 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end DIN - AS013 GEN
ROD END DIN AS013
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-26-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-26-20
Deep groove ball bearing - SF0815-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING SF0815-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    102  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description