Rod end GE GE17UK-DUNLOP
Part number : GE17UK-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE17UK-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 14 mm and a thickness of 10 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X62X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X62X8-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    46  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description