Rod end GE GE17EC-IKO
Part number : GE17EC-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as GE17EC-IKO IKO has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 14 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-ZZ
Loose needle - NRA-2X13.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-2X13.80
Rod end DIN - AS010 GEN
ROD END DIN AS010
6 6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    39  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description