Rod end GE GE15-ES-2RS
Part number : GE15-ES-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE15-ES-2RS Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 12 mm.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-26 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-26
Rod end GE - GE15-C GEN
ROD END GE GE15-C
Drawn cup needle roller bearing - HK1620-2RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1620-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    26  G
  • PACKAGING
    1
Description