Rod end GE GE14-PB-INA
Part number : GE14-PB-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE14-PB-INA INA has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 19 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end GEEW - GE14-PB-DURBAL DURBAL
ROD END GEEW GE14-PB-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    61  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description