Rod end GE GE12G-IKO
Part number : GE12G-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as GE12G-IKO IKO has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 15 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2542 GEN
THRUST WASHER AS2542
Rotary shaft seal - OAS-18X26X4.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-18X26X4.50-NBR
Rod end GE - GE10G-IKO IKO
ROD END GE GE10G-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    36  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description