Rod end GE GE10-UK-DUNLOP
Part number : GE10-UK-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE10-UK-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 19 mm and a thickness of 9 mm.
  20 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-ZZ
Rod end GE - GE15C-K1 GEN
ROD END GE GE15C-K1
Loose needle - NRA-6X39.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-6X39.80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    14  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description