Rod end GE GE-140-TXG3A-2RS-SKF
Part number : GE-140-TXG3A-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE-140-TXG3A-2RS-SKF SKF has an inside diameter of 140 mm, an outside diameter of 210 mm and a thickness of 90 mm.
  • THICKNESS
    90  MM
  • WEIGHT
    0.109  G
  • LUBRICATION
    lubricantfree
  • DYNAMIC LOAD
    3000  KN
  • STATIC LOAD
    5000  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description