Rod end GE GAL40-UK-2RS-DURBAL
Part number : GAL40-UK-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GAL40-UK-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 92 mm and a thickness of 28 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    92  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1800  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description