Rod end GE GAL17-UK-2RS-DURBAL
Part number : GAL17-UK-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GAL17-UK-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 46 mm and a thickness of 14 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GAR17-UK-2RS-DURBAL DURBAL
Waterproof
ROD END GE GAR17-UK-2RS-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    190  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description