Rod end GE G20-PB-DURBAL
Part number : G20-PB-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as G20-PB-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 40 mm and a thickness of 18 mm.
  6 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
X-Ring seal - XR-21.82X3.53-FPM70-QR4212N17 GEN
X-RING SEAL XR-21.82X3.53-FPM70-QR4212N17
Rod end GE - GE16-PB-DURBAL DURBAL
ROD END GE GE16-PB-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    146  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description