Other bearing TMB3-28JR2-C3-NTN
Part number : TMB3-28JR2-C3-NTN
NTN
Description
The Other Bearing, known as TMB3-28JR2-C3-NTN NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 18 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X37X6-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X37X6-FPM
Drawn cup needle roller bearing - HK1210-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1210-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    302  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description