Other bearing T5DD060-JTEKT
Part number : T5DD060-JTEKT
JTEKT
Description
The Other Bearing, known as T5DD060-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 34 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32207-JR-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 32207-JR-JTEKT
Rotary shaft seal - OAS-45X62X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X62X10-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    34  MM
  • WEIGHT
    1419  G
  • PACKAGING
    1
Description