Other bearing MSR-30X1.50-SPIETH
Part number : MSR-30X1.50-SPIETH
SPIETH
Description
The Other Bearing, known as MSR-30X1.50-SPIETH SPIETH, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 20 mm.
  6 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X52X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-4 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-4
Needle roller bearing - NKXR35-Z GEN
NEEDLE ROLLER BEARING NKXR35-Z
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    900  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description