Other bearing DC-5476-A-N-STIEBER
Part number : DC-5476-A-N-STIEBER
STIEBER
Description
The Other Bearing, known as DC-5476-A-N-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 54.76 mm, an outer diameter of 71.425 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NKIA5908-SKF SKF
NEEDLE ROLLER BEARING NKIA5908-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    54.76  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    71.425  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    128  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description