Other bearing CT55BL1-JTEKT
Part number : CT55BL1-JTEKT
JTEKT
Description
The Other Bearing, known as CT55BL1-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 87.5 mm and a thickness of 19.5 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount PM - PM4020-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT PM PM4020-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    87.5  MM
  • THICKNESS
    19.5  MM
  • WEIGHT
    390  G
  • PACKAGING
    1
Description