Other bearing 8E-NK34X59X20-NTN
Part number : 8E-NK34X59X20-NTN
NTN
Description
The Other Bearing, known as 8E-NK34X59X20-NTN NTN, has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 59 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-26X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X40X7-NBR
Gearbox bearing - SX05A87NCS30PX1-NTN NTN
GEARBOX BEARING SX05A87NCS30PX1-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    59  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    234  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description