Other bearing 40TMK20-1S-JTEKT
Part number : 40TMK20-1S-JTEKT
JTEKT
Description
The Other Bearing, known as 40TMK20-1S-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 18 mm.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-C3 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C3
Rotary shaft seal - DC-48X70X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DC-48X70X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    250  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description