Other bearing 20NQ3315-NE-JTEKT
Part number : 20NQ3315-NE-JTEKT
JTEKT
Description
The Other Bearing, known as 20NQ3315-NE-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 15 mm.
  20 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X28X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-17 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-17
Deep groove ball bearing - 83427-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 83427-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    57  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description